GEZİLECEK YERLER


Aktiviteler
Binicilik Sporu

Kuzey Kıbrıs’ta tatilinize keyit katacak olan spor aktivitelerinden biride Binicilik sporudur. Kuzey Kıbrıs’ta birçok Binicilik faaliyetlerini yürüten kuruluşlar bulunmakta olup, yaz ve kış aylarının uygun hava şartlarına göre hem tarihi hemde doğal güzellikleri keşfetebileceğiniz organizasyonlar düzenlenmektedir. Kıbrıs’ın çeşitli yerlerinde düzenlenen at gezileri ile , özellikle bahar aylarında rengarenk çiçeklerin mis kokuları arasında tur yapmak sizlere tatilinizde unutulmaz anılar bırakacaktır. Binicilik gezi turları genelde , dağ, deniz veya gölet manzaralı olup, turları düzenleyen kuruluşlar tarafındanda ilk kez ata binecek olanlara isteğe göre Binicilik kursu verilmektedir. Binicilik kurslarına katılacağınız zaman mevsime göre, özellikle yaz aylarında güneşten korunmak için, güneş kreminizi, şapkanızı, içeceklerinizi ve en önemlisi, tur sırasında göreceğiniz bitkileri, böcekleri ve manzaraları ölümsüzleştirecek bir fotoğraf makinesini mutlaka yanınızda taşımanızı tavsiye ederiz.
 

Doğa ve Orman Yürüyüşleri

Kuzey Kıbrıs’ın muhteşem dağ ve deniz manzarası , sımsıcak güneşi ve temiz havası ile tatilinizde vücudunuza enerji katacağınız doğa ve orman yürüyüşleri çeşitli kuruluşlar tarfından her mevsim düzenlenmektedir. Kuzey Kıbrıs Seyahatleriniz sırasında, hem tarihi ve doğal, hemde vücudunuzu rahatlatmak için yapacağınız bu yürüyüşleri sizlere keyifli saatler geçirecektir. Doğa ve Orman yürüyüşleri, deniz kenarı veya ormanlık alanlarda düzenlenip, 
Doğa ve tarihi güzellikleri beraber yaşayacaksınız. Yapacağınız yürüyüşlerde rahat spor ayakkabı, su, şapka, güneş kreminizi, kameranızı ve yürüyüş anında size yardımcı olacak olan sopanızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Kızey Kıbrıs seyahatleriniz sırasında unutulmaz doğal güzellikleri göreceğiniz bu yürüyüşlere mutlaka katılıp keşif yapmanızı tavsiye ederiz.
 

Paraşüt Sporu

Kuzey Kıbrıs seyahetlerinde adrenalin severler için yılın belli dönemlerinde Paraşüt ile atlama organizasyonalı düzenlenmektedir. Çeşitli kuruluşlar tarafından uygun fiata düzenlenen bu aktivitelerde spor severlerin ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü şapka, kıyafet ve ekipmanlarını temin etmektedirler. Kuzey Kıbrıs’ta kendinizi özgür hissedebileceğiniz bu heycan dolu spora, Girne’nin Beşparmak dağlarından kendinizi bir kuş gibi adanın güzelliklerine bırakabilirsiniz. Ada’nın tüm doğal güzelliklerini sadece yerden değil, birde göklerden kuşbakışı olarak görüp kameranıza kaydederek ölümsüzleştirmenizi tavsiye ederiz. 
 

Kıbrıs'ta Girne Turizm Limanında Yat ve Tekne Turlarına Katılabilirsiniz!

Turlar esnasında 2 defa yüzme molası verilir. Yatlarda duş, WC, mutfak ve soyunma kabinleri bulunmaktadır. Molalar esnasında daha önceden bilgi verilerek Jet Ski, Banana ve dalma imkanları tanınmaktadır.
Yat turu programlarının kişi başı ücretleri vardır, grup olarak  veya bireysel olarak yat turlarına katılabilirsiniz.
 
Akdeniz'deki en uzun dalış sezonlarından birinin yaşandığı Kıbrıs'ın, fantastik ve eşsiz sualtı dünyasına hoşgeldiniz. Burada berrak, kirlenmemiş, 30 metreden daha fazla görüş alanına sahip sular ve hala daha bozulmamış bir deniz yaşamı bulacaksınız. 
 

Kıbrıs'ta Su altı dalışı yapabilirsiniz! (Kıbrıs'ta Scuba Diving)

Derinliklerdeki mavilikte, ılık suyun içinde çeşit çeşit balık, karides ve bazende deniz kaplumbağalarıyla karşılaşacaksınız. Daha da ötesi ahtapot, murana, rengarenk süngerler ve mercanların yaşamı kadar antik çağların hazinelerinide keşfetme şansına sahip olacaksınız.
Girnenin doğu ve batısında yirmiye yakın dalış noktası dışında sahil boyunca dalış safarilerine katılabilirsiniz. Bu dalış noktaları deneyimli dalgıçlara ılık bir heyecan vereceği gibi, berrak su ve deniz dibinin belirgin derinliği dalışa yeni başlayanlar için güvenli ortam sağlamaktadır..
Batıklara dalmanın heyecanını yaşayabilirsiniz. Girne Kalesi'nde sergilenmekte olan Girne Batığı su yüzüne çıkarılmış dünyanın en eski batığı olarak nitelendirilmektedir. Büyük İskende döneminden kalma, 2300 yıllık batık, yeniden kurulmuş, yükü olan anforalar ve değirmen taşları, ve personelinin eşyaları ile birlikte sergilenmektedir. Ünlü Girne Batığı'nın çıkarılmış olduğu noktaya da dalış yapabilirsiniz..
Sizlere unutulmaz bir dalış tatili yapmanız için gereken her hizmeti sunacak olan profesyönel dalgıçlar daima eşlik edecektir. Kuzey Kıbrıs sahillerinde yalnız dalmanızın yasalarca engellendiğini anımsatmak isteriz. Ayrıca denizaltından tarihi eser çıkarmak veya dokunmak yasaktır..
Kıbrıs'ta Dalış Fiyatları
Dalış okulları vermiş olduğu tüm hizmetlerin karşılığını sezona göre ayarladığından, ve Türk müşterilerine lokal üye tarifesi uyguladığından temasa geçmeniz önerilir.